Informace

Olivový olej

V dnešní době má olivový olej nezastupitelné místo ve světových kuchyních a zároveň v kosmetice. Olej obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, minerálů, přírodních antioxidantů a stopových prvků. Také má výrazné zjemňující a hydratační účinky díky podpoře tvorby kolagenu ve tkáních.
Kosmetika s olivovým olejem je velmi vhodná pro suchou a podrážděnou pleť se sklonem k zánětům a alergiím.

Růže

Růže obsahují v květních plátcích směsi aromatických silic. Jejich množství velmi kolísá nejen u různých druhů a odrůd, ale i v závislosti na počasí a denní době. Hlavní vonnou složkou jsou alkoholy geraniol a l-citronellol.

Světoznámé je pěstování olejodárných růží  v Bulharsku, které kryje 70 až 80 % světové potřeby. Střediskem 120 km dlouhého údolí je město Kazanläk. Na 1 kg oleje (silice) se spotřebuje 3000 kg růžových plátků, což je přibližně celková sklizeň ze období od poloviny května do poloviny června z 1 ha plantáže. Sbírá se od svítání jen do 10 hodin dopoledne. Denní výkon jednoho pracovníka je 15 až 20 kg růžových plátku. Plochy růží jsou v současné době v Bulharsku dostatečné, problém je však soustředit dostatek pracovníků na jen měsíc trvající sklizeň. Čistý růžový olej je nepostradatelnou součástí mnoha světových parfémů.

Probiotickou kulturou a růžovým olejem

Nejnovějším trendem v kosmetice není množství extravagantních složek, které si spotřebitelé mohou jen stěží dovolit, nebo špičkové vědecké úspěchy, které jsou téměř nepochopitelné pro lidi.  Mléko a mléčné výrobky byly známé v bulharských zemích před více než 7000 lety. Dnes probiotický jogurt je uznáván svými mnohostrannými příznivými účinky na lidské zdraví. Mezi probiotiky jsou živé mikroorganismy, které, pokud jsou užívány v izolované podobě, nebo s konzumací některých potravin, mají příznivý vliv na střevní mikroflóru a imunitní systém. Získává se destilací z Olejnaté růže Rosa Damascena, je také odkazován jako "královna květin", bulharský růžový olej je nejcennější a velmi požadovaný esenciální olej na světě. Obsahuje přes 300 neocenitelných látek s blahodárným účinkem na lidský organismus, což je důležitý elixír, který se používá v kosmetickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu po celém světě. Přesvědčivé důkazy o příznivém vlivu jogurtu na mládí a zdraví obecně slouží jako základ pro velmi komplexní výzkum jeho vlivu na lidské kůži pro zachování jeho zdraví, vitalitu a krásu.

Levandule

Levandule je ve Bulharsko i dalších zemích ve velkém pěstována a vonná silice, získaná z jejích květů, je používána v kosmetickém i farmaceutickém průmyslu. Má uklidňující a harmonizující účinky na tělo i duši, napomáhá sladkému spánku, uklidňuje a čistí i pokožku. Vzhledem k delikátní vůni, bulharská levandule se často používá v parfumerii. Má tenkou, lehkou, trochu chladící, květinovou, bylinkovou, čerstvou vůni.

Kaviár

Kaviár byl vždy synonymem bohatství a luxusu. O jeho fantastických účincích na pleť však neměl léta nikdo ani ponětí.

Kaviár je 100% přírodní, komplexně působící látka, která dokáže v kosmetice mnohonásobně převýšit účinky ostatních běžně využívaných látek. Obsahuje především vitamíny A a D, které omezují tvorbu vrásek, výrazně regenerují pleť  a působí proti účinkům volných radikálů. Dále obsahuje aminokyseliny a proteiny. Aminokyseliny odpovídají za správný vývoj kožních buněk a hydrataci pokožky.

Kaviár obsahuje také minerály, jako jsou sodík, draslík, fosfor, hořčík a vápník, mají zpevňující účinek. Mastné kyseliny obsažené v kaviáru ovlivňují minimální ztrátu vody, která způsobuje ztrátu elasticity.

Kaviárová kosmetika především omlazuje a rozjasňuje pleť. Kaviár zpevňuje kontury obličeje a podporuje elasticitu a pevnost pokožky. Kaviár hluboce hydratuje a regeneruje, dodává energii a svěžest.

Arganový olej

Arganový olej je zlato, přírodní zdroj krásy a zdraví se širokou škálou blahodárných účinků je stále populárnější po celém světě. Zejména pro své úžasné kosmetické vlastnosti.

Arganový olej je bohatý přírodní zdroj – koktejl namíchaný z účinných a žádaných ingrediencí, které zachovávají mládí, krásu a zdraví. Obsahuje účinné látky zvané triterpenoidy, které nabízejí úžasné výhody pro ochranu kůže. Patří mezi ně hojení tkání (jizev), anti-aging účinky, ochrana proti sluneční a dezinfekční vlastnosti.